بره احمق | فروشگاه NFT

بره احمق | فروشگاه NFT

رمزداده یا NFT توکن‌های غیرقابل‌معاوضه هستند. آن‌ها به‌عنوان یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارایی دیجیتالی صادر می‌شوند. در واقع، NFT یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از پلتفرم‌های اپن سورس (متن باز) تنظیم و برای ایمن‌سازی آن به‌صورت دیجیتالی استفاده می‌شود. پس از نوشتن، می‌توان آن را ذخیره یا به‌طور دائمی در قالب یک رمز (معمولاً به نام توکن ERC 721) در یک شبکه بلاکچین مثل اتریوم، سولانا یا ترون منتشر کرد.

NFTها می‌توانند یک سرمایه‌گذاری مالی، یک خرید احساسی، یک کالای کلکسیونی یا روشی برای خریدار باشند تا مانند یک هنرمند یا یک برند، ارتباط بیشتری با خالق NFT داشته باشد. این شبیه به چگونگی جمع‌آوری تمبرهای پستی، سکه‌های قدیمی یا کلکسیون پروانه‌ها توسط افراد است.

سامانه ی بره های ناقلا ترون، یک قرارداد هوشمند ترون برای سفرِ (ضرب) گله ای از بره ها بصورت رمزداده و بازاری اختصاصی برای خرید و فروش آن ها بر بستر بلاکچین ترون است. بره های ناقلا یکی از نخستین پروژه های هنری با کیفیت در حوزه ی کلکسیون رمزداده ها است که در شبکه ی اتریوم با مبالغی بیش از 549 اتریوم خرید و فروش می شوند.

یکی از راه های به دست آوردن یک بره، خرید آن در قسمت بازار است. همچنین مالکان می توانند بره های خود را در بازار مدیریت کنند؛ مانند قرار دادن در فهرست فروش، پذیرش مزایده ها، ویرایش قیمت و… .

بخش بازار، بطور اختصاصی برای خرید و فروش مجموعه ی بره های ناقلا در شبکه ی ترون ساخته شده است تا مالکان بتوانند با خرید و فروش بره های خود و یافتن بره های نایاب، سود کنند.